31 Mart 2015 Salı

Aliexpress.com alışverişlerim :)

Merhabalar sevgili seyirciler :P

Yazmadığım uzun zaman diliminde yeni yurtdışı alışveriş deneyimlerim oldu. Bunlardan biri olan aliexpress.com 'dan yaptığım alışverişlerimi paylaşacağım.

Aliexpress genelde ucuz fiyatlı Çin üretimli ürünlerin satıldığı bir site. Fiyatlar ucuz ve kargo da bedava olunca doğal olarak da genelde takipsiz posta olarak gönderim yapıyorlar.

Benim burdan ilk alışverişim farklı satıcılardan toka ve kalem seti almak oldu.
Kendileri şekilde görülüyorlar :)

Kalemler 10lu olarak satılıyor ve 5 dolar gibi bir fiyattı, toka da 90 cent gibi bir şeydi tabi dolar fırlamadan önce almıştım ben bunları :)
Farklı satıcılardan aldım, önce kalemler geldi 1,5 ay filan sürmüştür sanırım, postacı eve getirmiş. Tokalar kalemlerden sonra geldi fakat posta kutusuna atıp gitmişler paket küçük olunca.
Açıkcası umudumu kesmiştim ürünlerden ama sağ salim ulaştılar :)

Daha sonra kalemlik ve yine kalem aldım.Sonuçta Çin malı, kalemliğin filan öyle süper kalitesi yok tabii ki ama ben de sırf şirinlikleri için almış bulundum. Bunlar da 1-1,5 ayda filan elime ulaştılar.
Aliexpress güzel bir site, ucuz da aynı zamanda, dediğim gibi böyle ucuz ürünler için mükemmel kalite beklemezseniz memnun kalınabilir.
Sitenin bir dezavantajı paypal kullanılamıyor olması maalesef, kredi kartı, banka kartı vb. kullanmak gerekiyor.
Aslında işi çok bilenler -biraz da riske girip tabii-  telefon bile getirtiyorlarmış bir şekilde ama tabi ben o kadar cesaret edemiyorum.
Sizin var mı aliexpress deneyiminiz?

1 yorum:

  1. çok güzel bir alışveriş olmuş,bloğunu takipdeyim bende beklerim :)

    YanıtlaSil